Jak drukować tanio i ekologicznie?

Dla wielu może się wydawać, że termin “tanie” i “ekologiczne” jest niemożliwe do zastosowania w drukarkach. W dużych firmach i drukarniach, wykorzystywane są duże urządzenia, które zużywają mnóstwo tuszu i pobierają dużo mocy. Wiele firm rezygnuje z atramentowych urządzeń i wykorzystuje laserowe drukarki. Te niestety nie są tak ekologiczne i oszczędne jak mogłoby się wydawać. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają drukować materiały w sposób ekologiczny i oszczędny.

Czym są ekologiczne drukarki?

Firmy, które produkują ekologiczne drukarki, coraz częściej wykorzystują technologię, która ma na celu zmniejszenie zużycia tuszu. Najbardziej zaawansowane drukarki korzystają z technologii RIPS, która pozwala wytworzyć o 90% mniej odpadów i  potrafią wydrukować około 75 tysięcy kartek, wykorzystując jedno opakowanie tuszu. Warto wspomnieć, że te urządzenia wykorzystują o 80% mniej prądu niż laserowe drukarki. Te z kolei emitują bardzo dużo ciepła, w porównaniu do urządzeń atramentowych. 

Co więcej, ekologiczne drukarki są przyjazne i komfortowe w użytkowaniu, ponieważ podczas drukowania nie emitują ozonu, a także pracują o wiele ciszej. Efektywność tego urządzenia jest dokładnie taka sama, jak w przypadku laserowych drukarek, dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć w nie swoje biuro. 

Ekologiczne drukarki pozytywnie wpływają na zdrowie użytkowników, ze względu na pozbycie się toneru, który jest powszechny w laserowych urządzeniach. Za jego pomocą, do atmosfery dostają się szkodliwe mikropyłki, które potrafią powodować podrażnienia oczu, skóry, dróg oddechowych, a w skrajnych przypadkach nawet bóle głowy. 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku